Wydarzenia wt., 29/11/2022 - 20:37

Holandia zatrzymała gospodarzy mistrzostw. Katar 2022

Nawet niewielkich rozmiarów porażka dawała drużynie Louisa van Gaala awans. Taki scenariusz był mało możliwy, Holendrzy pewnie wygrali 2:0 z Katarczykami. Oranje dopisali do swojego dorobku trzy punkty i z pierwszego miejsca w grupie A weszli do fazy pucharowej.

Holendrzy zmarnowali kilka okazji m.in. Daley Blind czy Davy Klaassen. Pierwszy gol padł po strzale w 26 minucie Codego Gakpo, który po fazie grupowej ma na swoim koncie trzy bramki. Piłkarz trafiał do siatki we wszystkich grupowych meczach Oranje na mundialu. Kolejny gol padł w 49 minucie, po tym jak Memphis Depay oddał strzał z kilku metrów, piłkę odbił Barsham. Poprawka de Jonga okazała się skuteczna, piłka znalazła się w bramce.

Pod koniec meczu piłka po raz trzeci znalazła się w bramce Kataru. Do siatki skierował ją rezerwowy Steven Berghuis, ale po analizie VAR sędzia gola anulował dopatrując się zagrania ręką.

Reprezentacja Holandii w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze zmierzy się z drużyną, która zajmie drugie miejsce w grupie B. Wśród potencjalnych rywali są: Anglia, USA, Iran oraz Walia, ponieważ każdy z zespołów może jeszcze wyjść z grupy.

Posiadanie piłki: Holandia: 63%, Katar: 37%

Składy:

Holandia: Andries Noppert - Denzel Dumfries, Jurrien Timber, Virgil van Dijk, , Nathan Ake, Daley Blind -Frenkie de Jong (86' Kenneth Taylor), Marten de Roon (82' Teun Koopmeiners) - Davy Klaassen (66' Steven Berghuis) - Cody Gakpo (82' Wout Weghorst), Memphis Depay (66' Vincent Janssen).

Katar: Meshaal Barsham - Ismaeel Mohammad (85' Musab Kheder), Ro-Ro, Boualem Khoukhi, Abdelkarim Hassan, Homam Ahmed - Hassan Al-Haydos (64' Ali Assadalla), Assim Madibo (64' Karim Boudiaf), Abdulaziz Hatem (85' Ahmed Alaa) - Akram Afif, Almoez Ali (64' Mohammed Muntari).

Żółta kartka: Ake (Holandia).

Sędzia: Bakary Gassama (Gambia).