Wydarzenia pon., 11/07/2016 - 07:27

Amsterdam. Grad medali dla Polaków

Chyba nikt się nie spodziewał takiego sukcesu polskich sportowców w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Łącznie Polacy zdobyli 12 medali z tego aż 6 złotych, 5 srebrnych i jeden brązowy. Tym samym Polska po raz pierwszy w historii tych zawodów zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, wyprzedziliśmy m.in. W.Brytanie i Niemcy.

Holandia, która początkowo nas wyprzedzała w klasyfikacji, ostatecznie znalazła się na 5 pozycji.

Ekipa mojaholandia.nl - byliśmy na stadionie, kibicowaliśmy, cieszyliśmy się razem ze sportowcami!

Cóż za emocje w biegu na 1500 metrów, kiedy biegła wielka faworytka Holendrów Sifan Hassan, obok niej Polka, wielka wrzawa, po chwili Polka wspaniale finiszuje, ostatnie 200 metrów, wyprzedza Holenderkę, ostatecznie aż o 3.76 sekundy!
Na wypełnionym po brzegi stadionie w Amsterdamie zapadła cisza, tylko pojedyncze okrzyki radości Polaków w kilku sektorach, w tym w naszym.

Powodów do radości na stadionie w Amsterdamie było wczoraj kilka, zdobyliśmy jednego dnia 8 medali!

Pozostali polscy sportowcy, również dostarczyli wiele pozytywnych emocji, wielkie brawa za walkę i udany start, życzymy sukcesów na Olimpiadzie w Rio!

Kategoria: Wydarzenia