Wydarzenia sob., 09/07/2016 - 21:48

Na mistrzostwach Europy kolejne medale dla Polaków

W Amsterdamie od 6 lipca odbywają się Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, zawody potrwają do niedzieli. Reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Europy w Amsterdamie liczy 70 zawodników – 38 mężczyzn i 32 kobiety.

W sobotni wieczór polscy sportowcy dostarczyli nam kolejnych emocji. Polacy startowali w półfinałach i finałach. Wczoraj Anita Włodarczyk została mistrzynią Europy w rzucie młotem a Robert Sobera mistrzem Europy w skoku o tyczce.

Dziś złoto i srebro,

Mistrzem Europy w rzucie dyskiem został Piotr Małachowski, srebro i tytuł wicemistrza w trójskoku dlaKarola Hoffmanna(MKS Aleksandrów Łódzki) uzyskał 17,16 metra w trójskoku.

Jutro ostatni dzień zawodów:

Anna Jagaciak-Michalska uzyskała 14,33 m w trójskoku i awansowała do finału

Finał zaplanowany na niedzielę godz. 17.25

Emilia Ankiewicz w półfinale 400 metrów przez płotki

Półfinał zaplanowany na niedzielę godz. 17.25

Matylda Kowal w finale biegu na 3000 m z przeszkodami

Finał zaplanowany jest na niedzielę na godz. 17.15.

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) i Angelika Cichocka (ULKS Talex Borysław Borzytuchom) awansowały finału do biegu na 1500 metrów

Początek niedzielnego finału o godz. 17.45

Adam Kszczot (RKS Łódź) i Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) awansowali do piątkowego finału biegu na 800 m (wygrali w swoich biegach półfinałowych)

Finał 800 m zaplanowany jest na niedzielę na godz. 18.30

Z ciekawostek:Ze startu w mistrzostwach została wykluczona rosyjska reprezentacja, w związku z zawieszeniem jej w prawach członka IAAF po skandalu dopingowym w tym kraju.

Kategoria: Wydarzenia