pt., 23/11/2012 - 08:53

Lewandowski pokazał Holendrom jak się kopie

Dwie bramki Lewandowskiego i Mistrz Holandii na kolanach. Ajax przegrał w środę (21.11) na własnym terenie z Borussią Dortmund 1-4.

Już po przerwie było pozamiatane. Goście z Niemiec prowadzili 3-0 po bramach Reusa, Götzego i Lewandowskiego. Polski superstrzelec podwyższył prowadzenie w drugiej połowie do 4-0.

Bramka dla Ajaxu, zdobyta w 86 minucie przez Hoesena, była golem na pocieszenie. Przy stanie 1-4 amsterdamscy kibice zaczęli śpiewać „dziesięć, dziesięć, dziesięć”, sarkastycznie dopingując graczy Ajaxu do wyjścia w ostatnich czterech minutach na prowadzenie 10-4. Ajax pożegnał się w ten sposób z Ligą Mistrzów. W programie drużyny z Amsterdamu pozostało jeszcze jedno spotkanie – wyjazdowa potyczka z Realem Madryt. Ale nawet ewentualne (i mało prawdopodobne) zwycięstwo nie da ekipie z holenderskiej stolicy awansu do dalszej fazy rozgrywek.

Ajax ma wciąż szanse na trzecie miejsce w grupie, dające prawo gry w Lidze Europejskiej. Powalczy o nie z Manchesterem City, który obecnie ma jeden punkt mniej niż Ajax. Byłoby miło, gdyby Ajaxowi udało się zagrać w Lidze Europejskiej. Finał tych rozgrywek odbędzie się w tym roku w Amsterdamie.

Dla Lewandowskiego gole zdobyte w Holandii były jego trzecią i czwartą bramką w tej edycji LM. Gdyby jeszcze Lewandowski był równie skuteczny w reprezentacji...