Wydarzenia pon., 27/06/2016 - 13:11

Polacy kibicowali w Holandii

W sobotę w Saint-Etienne Biało-Czerwoni po rzutach karnych wygrali ze Szwajcarią! Nasi piłkarze bezbłędnie trafiali do siatki!
Holenderskie media (AT5) pokazały jak kibicują Polacy w Holandii (wideo z Amsterdamu pod tekstem).

Reporterzy odwiedzili jeden z barów w Amsterdamie, który na czas mistrzostw został przechrzczony na 'Bar Milika' a plac przed barem nazwano Arkadiuszplein (plac Arkadiusza). Atmosfera wspaniała, mnóstwo kibiców.

Emocji podczas meczu nie brakowało, Polacy objęli prowadzenie w 39 minucie po fenomenalnym strzale Kuby Błaszczykowskiego!
Niestety, w 82 minucie reprezentant Szwajcarii Xherdan Shaqiri strzelił gola życia - nożycami, zza pola karnego. Tym samym Szwajcar doprowadził do wyrównania 1:1, co przyprawiło o jeszcze mocniejsze bicie serca kibiców.

Doszło do dogrywki, która również nie rozstrzygnęła wyniku spotkania. Rozstrzygnięcie meczu padło w rzutach karnych, Lewandowski, Milik, Glik, Błaszczykowski i Krychowiak bezbłędnie strzelali do szwajcarskiej bramki. Wystarczyło, że Szwajcar Granit Xhaka przestrzelił i tym samym Polska reprezentacja znalazła się w gronie 8 drużyn, które będą dalej walczyć o tytuł mistrza Europy.

W czwartek 30 czerwca o godzinie 21.00, Polska zmierzy się z Portugalią.